Βυζαντινός Αετός Πτολεμαΐδας – Αναγέννηση Ερατυρας 1-3

Πρώτη νίκη για την Αναγέννηση Εράτυρας με 1-3 στην εκτός έδρας αναμέτρηση με τον Βυζαντινό Αετό Πτολεμαΐδας.

Το σκορ άνοιξε με ωραία ενέργεια και σουτ απο αριστερά ο Τσιορκας Παντελης στο 10ο λεπτο κάνοντας το 0-1.

Στο 78ο λεπτο μετά από αδράνεια της άμυνας των φιλοξενούμενων ήρθε η ισοφάριση , αλλά ο Πητας Νικος που λίγο πριν μπήκε αλλαγή είχε άλλη άποψη και με ωραίο αριστερό πλασέ στο 86ο λεπτο έκανε το 1-2.

Στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Λάτσιος Μάκης είδε τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων εκτός εστίας και με «έξυπνη» κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 1-3 μέσα σε έντονους πανηγυρισμούς.

Ευχόμαστε στην ομάδα του Βυζαντινού Αετού Πτολεμαΐδας καλή συνέχεια στο πρωτάθλημα και υγεία σε ολους τους ποδοσφαιριστές.

Ευχαριστούμε θερμά για την άψογη φιλοξενία!!!

Ετικέτες που έχουν αντιστοιχιστεί σε αυτό το άρθρο:
Εράτυρα

Άλλες ειδήσεις

Επίσκεψη του Βουλευτή του ΚΚΕ Σάκη Βαρδαλή στην περιοχή

Στα πλαίσια της πολιτικής παρέμβασης του ΚΚΕ στους χώρους δουλειάς και της επαφής με τους εργαζομένους πραγματοποιήθηκε περιοδεία από τον

Κέντρο Προστασίας Καταναλωτών Δυτικής Μακεδονίας: «Ταξιδεύοντας με αεροπλάνο»

Η Ευρωπαϊκή Ένωση θέσπισε ένα σύνολο δικαιωμάτων, για να εξασφαλίσει την ορθή αντιμετώπιση των επιβατών, που ταξιδεύουν, αεροπορικώς. Τα δικαιώματά

Το ενδιαφέρον του Ερντογάν για το Καστελόριζο και η αξία του για την Ελλάδα

«Το Καστελόριζο βρίσκεται στο επίκεντρο των τουρκικών προκλήσεων, διότι κατέχει μια πλεονεκτική και κομβική θέση στην Ανατολική Μεσόγειο. Δυστυχώς, κάποιοι