ΕΠΣ Κοζάνης: Μόνη πρώτη η ακαδημία Βοΐου!

ΕΠΣ Κοζάνης: Μόνη πρώτη η ακαδημία Βοΐου!

Μεθυσμένη πολιτεία η Νεάπολη 5 στα 5 η Ακαδημία Βοΐου και μόνη στην κορυφή της βαθμολογίας

Σκόνταψε η Σιάτιστα στο σκληροτράχηλο Βατερό
Διά πυρρός και σιδήρου πέρασε η Κοζάνη από την Γαλατινή
Συνεχίζει να εκπλήσσει ο ΠΑΟΚ Κοίλων. Διπλό στην Αιανή
Ακόμα σκοράρουν Αναγέννηση και Χαραυγή
Διπλό με ανατροπή το Βόιο
Επιστροφή στις νίκες για τον Τιτάν
Πήρε το τοπικό  ντέρμπι ο Μακεδονικός Κοζάνης

Α’ κατηγορία 5η  Αγωνιστική

Εθνικός Βατερού – Μακεδονικός Σιάτιστας 2-2

Αλιάκμων Αιανής – ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης 0-2

Αναγέννηση Πτολεμαΐδας – Δόξα Λευκόβρυσης 8-1

Α.Σ. Βελβεντό – Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου 1-2

Μακεδονικός Κοζάνης – Α.Ε. Κοζάνης 2-0

Ακρίτες Κοζάνης – Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής 0-5

Τιτάν Σερβίων  – Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας 2-0

Α.Μ.Σ. Γαλατινή – Φ.Σ. Κοζάνη 1-2

Βαθμολογία

Θέση Ομάδα Β Π Ν Ι Η Γκολ Διαφ
1 Α.Π. ΒΟΪΟΥ – ΕΝΩΣΗ 15 5 5 0 0 14 – 2 12
2 ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ 13 5 4 1 0 23 – 3 20
3 Φ.Σ. ΚΟΖΑΝΗ 12 5 4 0 1 13 – 10 3
4 Μ. ΑΛΕΞ. ΧΑΡΑΥΓΗΣ 10 5 3 1 1 12 – 3 9
5 Π.Α.Ο. ΚΟΙΛΩΝ 10 5 3 1 1 10 – 3 7
6 ΤΙΤΑΝ ΣΕΡΒΙΩΝ 10 5 3 1 1 9 – 7 2
7 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ 9 5 3 0 2 15 – 8 7
8 ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 8 5 2 2 1 7 – 5 2
9 Φ.Σ. ΕΘΝΙΚΟΣ ΒΑΤΕΡΟΥ 7 5 2 1 2 12 – 10 2
10 Α.Μ.Σ. ΓΑΛΑΤΙΝΗ 6 5 2 0 3 10 – 9 1
11 Α.Ε. ΚΟΖΑΝΗΣ 6 5 2 0 3 7 – 6 1
12 ΑΚΑΔ. ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ 4 5 1 1 3 6 – 9 -3
13 ΑΚΡΙΤΕΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 3 5 1 0 4 7 – 16 -9
14 Α.Σ. ΒΕΛΒΕΝΤΟ 1 5 0 1 4 3 – 13 -10
15 ΑΛΙΑΚΜΩΝ ΑΙΑΝΗΣ 1 5 0 1 4 1 – 12 -11
16 ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΟΒΡΥΣΗΣ 0 5 0 0 5 2 – 35 -33


Επόμενη Αγωνιστική – 6η

Αλιάκμων Αιανής – Εθνικός Βατερού

Μακεδονικός Σιάτιστας – Αναγέννηση Πτολεμαΐδας

ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης – Α.Σ. Βελβεντό

Δόξα Λευκόβρυσης – Μακεδονικός Κοζάνης

Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου – Ακρίτες Κοζάνης

Α.Ε. Κοζάνης – Τιτάν Σερβίων

Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής – Φ.Σ. Κοζάνη

Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας – Α.Μ.Σ. Γαλατινή

…………….

4 στα 4 για το Πρωτοχώρι που άρχισε να ξεφεύγει στον α’ όμιλο
Πήραν το ντέρμπι τα Κομνηνά κι έπιασαν κορυφή στο β’ όμιλο
Από κοντά και οι Πύργοι

Β’ κατηγορία – 1ος όμιλος 4η   Αγωνιστική 

Α.Ο. Κρόκου – Α.Σ. Καρυδίτσας 3-0

Έλατος Ελάτης – ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής 2-1

Ερμής Πλατανορέμματος – Α.Ε. Καισαρειάς 2-0

Αίας Μικροβάλτου – Απόλλων Αυλών1-1

Αναγέννηση Λιβαδερού – Α.Ε. Άνω Κώμης 1-1

Κένταυρος Πρωτοχωρίου – Α.Ε. Κρανιδίων 3-1

Ρεπό: Πρόοδος Μεταξά

Βαθμολογία

Θέση Ομάδα Β Π Ν Ι Η Γκολ Διαφ
1 ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΠΡΩΤΟΧΩΡΙΟΥ 12 4 4 0 0 12 -3 9
2 Α.Ο. ΚΡΟΚΟΥ 9 4 3 0 1 8 – 2 6
3 ΕΡΜΗΣ ΠΛΑΤΑΝΟΡΡΕΥΜΑΤΟΣ 7 3 2 1 0 5 – 2 3
4 Μ.Α.Π.Σ. ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 7 4 2 1 1 7 – 3 4
5 Α.Ε. ΑΝΩ ΚΩΜΗΣ 7 4 2 1 1 6 – 3 3
6 Α.Σ. ΚΑΡΥΔΙΤΣΑΣ 5 4 1 2 1 8 – 8 0
7 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΙΒΑΔΕΡΟΥ 5 4 1 2 1 4 – 5 -1
8 ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΥΛΩΝ 4 4 1 1 2 5 – 6 -1
9 Α.Ε. ΚΡΑΝΙΔΙΩΝ 4 4 1 1 2 3 – 5 -2
10 ΠΡΟΟΔΟΣ ΜΕΤΑΞΑ 3 3 1 0 2 6 – 7 -1
11 ΕΛΑΤΟΣ ΕΛΑΤΗΣ 3 3 1 0 2 4 – 7 -3
12 ΑΙΑΣ ΜΙΚΡΟΒΑΛΤΟΥ 1 4 0 1 3 3 -12 -9
13 Α.Ε.Κ. ΚΑΙΣΑΡΕΙΑΣ-ΚΗΠΟΥ-ΣΠΑΡΤΟΥ 0 3 0 0 3 0 – 8 -8

Έκαναν το ρεπό :ΕΛΑΤΟΣ ΕΛΑΤΗΣ , Α.Ε. ΚΑΙΣΑΡΕΙΑΣ-ΚΗΠΟΥ-ΣΠΑΡΤΟΥ , ΠΡΟΟΔΟΣ ΜΕΤΑΞΑ και ΕΡΜΗΣ ΠΛΑΤΑΝΟΡΡΕΥΜΑΤΟΣ.

Επόμενη Αγωνιστική – 5η

ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής – Α.Σ. Καρυδίτσας

Α.Ε. Καισαρειάς – Έλατος Ελάτης

Απόλλων Αυλών – Α.Ο. Κρόκου

Πρόοδος Μεταξά – Ερμής Πλατανορέμματος

Α.Ε. Άνω Κώμης – Αίας Μικροβάλτου

Κένταυρος Πρωτοχωρίου – Αναγέννηση Λιβαδερού

Ρεπό: Αναγέννηση Λιβαδερού

Β’ κατηγορία – 2ος όμιλος 4η   Αγωνιστική 

Ερμής Ασβεστόπετρας-Δαναοί Κοζάνης 1-1

Δόξα Βερμίου Πύργων-Δόξα Μικροκάστρου 4-1

Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας-Κεραυνός Πετρανών 1-3

Α.Ε.Κ. Καλαμιάς-Α.Ε. Περδίκκα 1-1

Πρόοδος Κομνηνών-Βέρμιο Καρυοχωρίου  1-0

Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης-Κοζάνη 2004 3-1

Ρεπό: Ατρόμητος Πτολεμαΐδας

Βαθμολογία

Θέση Ομάδα Β Π Ν Ι Η Γκολ Διαφ
1 ΠΡΟΟΔΟΣ ΚΟΜΝΗΝΩΝ 10 4 3 1 0 9 – 3 6
2 ΔΟΞΑ ΒΕΡΜΙΟΥ ΠΥΡΓΩΝ 9 4 3 0 1 9 – 5 4
3 ΒΕΡΜΙΟΝ ΚΑΡΥΟΧΩΡΙΟΥ 7 4 2 1 1 12 – 5 7
4 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ 6 3 2 0 1 3 – 6 -3
5 ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΤΡΑΝΩΝ 5 3 1 2 0 6 – 4 2
6 ΕΡΜΗΣ ΑΣΒΕΣΤΟΠΕΤΡΑΣ 5 3 1 2 0 6 – 5 1
7 Α.Ε. ΠΕΡΔΙΚΚΑ 5 4 1 2 1 6 – 3 3
8 Α.Ε.Κ. ΚΑΛΑΜΙΑΣ 5 4 1 2 1 11 – 9 2
9 ΕΛΠΙΔΕΣ Α.Ε. ΚΟΖΑΝΗΣ 5 4 1 2 1 8 – 7 1
10 ΔΟΞΑ ΜΙΚΡΟΚΑΣΤΡΟΥ 4 4 1 1 2 6 – 12 -6
11 Μ. ΑΛΕΞ. ΑΡΔΑΣΣΑΣ 3 3 1 0 2 4 – 6 -2
12 ΔΑΝΑΟΙ 2000 ΚΟΖΑΝΗΣ 1 4 0 1 3 2 – 7 -5
13 ΚΟΖΑΝΗ 2004 0 4 0 0 4 3 – 13 -10

Έκαναν το ρεπό : ΕΡΜΗΣ ΑΣΒΕΣΤΟΠΕΤΡΑΣ , ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΤΡΑΝΩΝ , ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ και Μ. ΑΛΕΞ. ΑΡΔΑΣΣΑΣ.

Επόμενη Αγωνιστική – 5η

Δαναοί Κοζάνης-Δόξα Μικροκάστρου

Κεραυνός Πετρανών-Ερμής Ασβεστόπετρας

Βέρμιο Καρυοχωρίου-Δόξα Βερμίου Πύργων

Ατρόμητος Πτολεμαΐδας-Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας

Α.Ε. Περδίκκα-Πρόοδος Κομνηνών

Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης-Α.Ε.Κ. Καλαμιάς

Ρεπό: Κοζάνη 2004

Ματιές στα σπορ με ΘΑΡΡΟΣ 


Ετικέτες που έχουν αντιστοιχιστεί σε αυτό το άρθρο:
ΕΠΣ Κοζάνης

Άλλες ειδήσεις

Είναι παράνομο να ζητούν οι ιερείς λεφτά σε βαφτίσεις και γάμους;

Γράφει η Πανδώρα Κουλάδη Είναι Κυριακή και το θερμόμετρο έχει σκαρφαλώσει στους 43 βαθμούς Κελσίου. Σε εκκλησία στην Αγία Παρασκευή

Πανελλαδικές 2017 & επιδοτούμενο internet [Αναλυτική παρουσίαση]

Επιδοτούμενο internet για τους πρωτοετείς προπτυχιακούς φοιτητές, που θα εγγραφούν το ακαδημαϊκό έτος 2017-2018 στα ΑΕΙ, τα ΤΕΙ και τις

«Τσεκούρι» και στο επίδομα θέρμανσης -Σε ποιους θα το δώσει φέτος το ΥΠΟΙΚ, τα σενάρια

Ο υδράργυρος πέφτει, η τιμή του πετρελαίου θέρμανσης έχει πάρει τον ανήφορο, οι παραγγελίες κάνουν «βουτιά» και οι 550.000 περσινοί

Χωρίς σχόλια

Γράψτε σχόλιο
Χωρίς σχόλια ακόμα! Γίνετε ο πρώτος που θα σχολιάσει αυτή την είδηση!

Γράψτε ένα σχόλιο

Η διεύθυνση email σας δεν θα δημοσιευτεί
Απαιτούμενα πεδία είναι με *

*