ΕΠΣ Κοζάνης: Μόνη πρώτη η ακαδημία Βοΐου!

ΕΠΣ Κοζάνης: Μόνη πρώτη η ακαδημία Βοΐου!

Μεθυσμένη πολιτεία η Νεάπολη 5 στα 5 η Ακαδημία Βοΐου και μόνη στην κορυφή της βαθμολογίας

Σκόνταψε η Σιάτιστα στο σκληροτράχηλο Βατερό
Διά πυρρός και σιδήρου πέρασε η Κοζάνη από την Γαλατινή
Συνεχίζει να εκπλήσσει ο ΠΑΟΚ Κοίλων. Διπλό στην Αιανή
Ακόμα σκοράρουν Αναγέννηση και Χαραυγή
Διπλό με ανατροπή το Βόιο
Επιστροφή στις νίκες για τον Τιτάν
Πήρε το τοπικό  ντέρμπι ο Μακεδονικός Κοζάνης

Α’ κατηγορία 5η  Αγωνιστική

Εθνικός Βατερού – Μακεδονικός Σιάτιστας 2-2

Αλιάκμων Αιανής – ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης 0-2

Αναγέννηση Πτολεμαΐδας – Δόξα Λευκόβρυσης 8-1

Α.Σ. Βελβεντό – Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου 1-2

Μακεδονικός Κοζάνης – Α.Ε. Κοζάνης 2-0

Ακρίτες Κοζάνης – Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής 0-5

Τιτάν Σερβίων  – Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας 2-0

Α.Μ.Σ. Γαλατινή – Φ.Σ. Κοζάνη 1-2

Βαθμολογία

Θέση Ομάδα Β Π Ν Ι Η Γκολ Διαφ
1 Α.Π. ΒΟΪΟΥ – ΕΝΩΣΗ 15 5 5 0 0 14 – 2 12
2 ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ 13 5 4 1 0 23 – 3 20
3 Φ.Σ. ΚΟΖΑΝΗ 12 5 4 0 1 13 – 10 3
4 Μ. ΑΛΕΞ. ΧΑΡΑΥΓΗΣ 10 5 3 1 1 12 – 3 9
5 Π.Α.Ο. ΚΟΙΛΩΝ 10 5 3 1 1 10 – 3 7
6 ΤΙΤΑΝ ΣΕΡΒΙΩΝ 10 5 3 1 1 9 – 7 2
7 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ 9 5 3 0 2 15 – 8 7
8 ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 8 5 2 2 1 7 – 5 2
9 Φ.Σ. ΕΘΝΙΚΟΣ ΒΑΤΕΡΟΥ 7 5 2 1 2 12 – 10 2
10 Α.Μ.Σ. ΓΑΛΑΤΙΝΗ 6 5 2 0 3 10 – 9 1
11 Α.Ε. ΚΟΖΑΝΗΣ 6 5 2 0 3 7 – 6 1
12 ΑΚΑΔ. ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ 4 5 1 1 3 6 – 9 -3
13 ΑΚΡΙΤΕΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 3 5 1 0 4 7 – 16 -9
14 Α.Σ. ΒΕΛΒΕΝΤΟ 1 5 0 1 4 3 – 13 -10
15 ΑΛΙΑΚΜΩΝ ΑΙΑΝΗΣ 1 5 0 1 4 1 – 12 -11
16 ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΟΒΡΥΣΗΣ 0 5 0 0 5 2 – 35 -33


Επόμενη Αγωνιστική – 6η

Αλιάκμων Αιανής – Εθνικός Βατερού

Μακεδονικός Σιάτιστας – Αναγέννηση Πτολεμαΐδας

ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης – Α.Σ. Βελβεντό

Δόξα Λευκόβρυσης – Μακεδονικός Κοζάνης

Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου – Ακρίτες Κοζάνης

Α.Ε. Κοζάνης – Τιτάν Σερβίων

Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής – Φ.Σ. Κοζάνη

Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας – Α.Μ.Σ. Γαλατινή

…………….

4 στα 4 για το Πρωτοχώρι που άρχισε να ξεφεύγει στον α’ όμιλο
Πήραν το ντέρμπι τα Κομνηνά κι έπιασαν κορυφή στο β’ όμιλο
Από κοντά και οι Πύργοι

Β’ κατηγορία – 1ος όμιλος 4η   Αγωνιστική 

Α.Ο. Κρόκου – Α.Σ. Καρυδίτσας 3-0

Έλατος Ελάτης – ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής 2-1

Ερμής Πλατανορέμματος – Α.Ε. Καισαρειάς 2-0

Αίας Μικροβάλτου – Απόλλων Αυλών1-1

Αναγέννηση Λιβαδερού – Α.Ε. Άνω Κώμης 1-1

Κένταυρος Πρωτοχωρίου – Α.Ε. Κρανιδίων 3-1

Ρεπό: Πρόοδος Μεταξά

Βαθμολογία

Θέση Ομάδα Β Π Ν Ι Η Γκολ Διαφ
1 ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΠΡΩΤΟΧΩΡΙΟΥ 12 4 4 0 0 12 -3 9
2 Α.Ο. ΚΡΟΚΟΥ 9 4 3 0 1 8 – 2 6
3 ΕΡΜΗΣ ΠΛΑΤΑΝΟΡΡΕΥΜΑΤΟΣ 7 3 2 1 0 5 – 2 3
4 Μ.Α.Π.Σ. ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 7 4 2 1 1 7 – 3 4
5 Α.Ε. ΑΝΩ ΚΩΜΗΣ 7 4 2 1 1 6 – 3 3
6 Α.Σ. ΚΑΡΥΔΙΤΣΑΣ 5 4 1 2 1 8 – 8 0
7 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΙΒΑΔΕΡΟΥ 5 4 1 2 1 4 – 5 -1
8 ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΥΛΩΝ 4 4 1 1 2 5 – 6 -1
9 Α.Ε. ΚΡΑΝΙΔΙΩΝ 4 4 1 1 2 3 – 5 -2
10 ΠΡΟΟΔΟΣ ΜΕΤΑΞΑ 3 3 1 0 2 6 – 7 -1
11 ΕΛΑΤΟΣ ΕΛΑΤΗΣ 3 3 1 0 2 4 – 7 -3
12 ΑΙΑΣ ΜΙΚΡΟΒΑΛΤΟΥ 1 4 0 1 3 3 -12 -9
13 Α.Ε.Κ. ΚΑΙΣΑΡΕΙΑΣ-ΚΗΠΟΥ-ΣΠΑΡΤΟΥ 0 3 0 0 3 0 – 8 -8

Έκαναν το ρεπό :ΕΛΑΤΟΣ ΕΛΑΤΗΣ , Α.Ε. ΚΑΙΣΑΡΕΙΑΣ-ΚΗΠΟΥ-ΣΠΑΡΤΟΥ , ΠΡΟΟΔΟΣ ΜΕΤΑΞΑ και ΕΡΜΗΣ ΠΛΑΤΑΝΟΡΡΕΥΜΑΤΟΣ.

Επόμενη Αγωνιστική – 5η

ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής – Α.Σ. Καρυδίτσας

Α.Ε. Καισαρειάς – Έλατος Ελάτης

Απόλλων Αυλών – Α.Ο. Κρόκου

Πρόοδος Μεταξά – Ερμής Πλατανορέμματος

Α.Ε. Άνω Κώμης – Αίας Μικροβάλτου

Κένταυρος Πρωτοχωρίου – Αναγέννηση Λιβαδερού

Ρεπό: Αναγέννηση Λιβαδερού

Β’ κατηγορία – 2ος όμιλος 4η   Αγωνιστική 

Ερμής Ασβεστόπετρας-Δαναοί Κοζάνης 1-1

Δόξα Βερμίου Πύργων-Δόξα Μικροκάστρου 4-1

Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας-Κεραυνός Πετρανών 1-3

Α.Ε.Κ. Καλαμιάς-Α.Ε. Περδίκκα 1-1

Πρόοδος Κομνηνών-Βέρμιο Καρυοχωρίου  1-0

Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης-Κοζάνη 2004 3-1

Ρεπό: Ατρόμητος Πτολεμαΐδας

Βαθμολογία

Θέση Ομάδα Β Π Ν Ι Η Γκολ Διαφ
1 ΠΡΟΟΔΟΣ ΚΟΜΝΗΝΩΝ 10 4 3 1 0 9 – 3 6
2 ΔΟΞΑ ΒΕΡΜΙΟΥ ΠΥΡΓΩΝ 9 4 3 0 1 9 – 5 4
3 ΒΕΡΜΙΟΝ ΚΑΡΥΟΧΩΡΙΟΥ 7 4 2 1 1 12 – 5 7
4 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ 6 3 2 0 1 3 – 6 -3
5 ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΤΡΑΝΩΝ 5 3 1 2 0 6 – 4 2
6 ΕΡΜΗΣ ΑΣΒΕΣΤΟΠΕΤΡΑΣ 5 3 1 2 0 6 – 5 1
7 Α.Ε. ΠΕΡΔΙΚΚΑ 5 4 1 2 1 6 – 3 3
8 Α.Ε.Κ. ΚΑΛΑΜΙΑΣ 5 4 1 2 1 11 – 9 2
9 ΕΛΠΙΔΕΣ Α.Ε. ΚΟΖΑΝΗΣ 5 4 1 2 1 8 – 7 1
10 ΔΟΞΑ ΜΙΚΡΟΚΑΣΤΡΟΥ 4 4 1 1 2 6 – 12 -6
11 Μ. ΑΛΕΞ. ΑΡΔΑΣΣΑΣ 3 3 1 0 2 4 – 6 -2
12 ΔΑΝΑΟΙ 2000 ΚΟΖΑΝΗΣ 1 4 0 1 3 2 – 7 -5
13 ΚΟΖΑΝΗ 2004 0 4 0 0 4 3 – 13 -10

Έκαναν το ρεπό : ΕΡΜΗΣ ΑΣΒΕΣΤΟΠΕΤΡΑΣ , ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΤΡΑΝΩΝ , ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ και Μ. ΑΛΕΞ. ΑΡΔΑΣΣΑΣ.

Επόμενη Αγωνιστική – 5η

Δαναοί Κοζάνης-Δόξα Μικροκάστρου

Κεραυνός Πετρανών-Ερμής Ασβεστόπετρας

Βέρμιο Καρυοχωρίου-Δόξα Βερμίου Πύργων

Ατρόμητος Πτολεμαΐδας-Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας

Α.Ε. Περδίκκα-Πρόοδος Κομνηνών

Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης-Α.Ε.Κ. Καλαμιάς

Ρεπό: Κοζάνη 2004

Ματιές στα σπορ με ΘΑΡΡΟΣ 


Ετικέτες που έχουν αντιστοιχιστεί σε αυτό το άρθρο:
ΕΠΣ Κοζάνης

Άλλες ειδήσεις

Το ΚΕΠΚΑ για την πώληση δανείων της eurobank σε funds

Η Τράπεζα EUROBANK ERGASIAS A.E. πούλησε – μεταβίβασε την προηγούμενη εβδομάδα στην σουηδική INTRUM καταναλωτικά δάνεια και κάρτες, ονομαστικής αξίας

Αναρτήθηκαν τα ειδοποιητήρια του ΕΦΚΑ για την πληρωμή εισφορών Ιουνίου

Δεν θα πραγματοποιηθεί ταχυδρομική αποστολή, ηλεκτρονικά θα πληροφορηθούν οι ασφαλισμένοι. Η διοίκηση του Ενιαίου Φορέα Κοινωνικής Ασφάλισης (ΕΦΚΑ) ανακοίνωσε ότι έχουν αναρτηθεί οι

ΚΚΕ: Ερώτηση για το εργατικό δυστύχημα στο Ορυχείο Καρδιάς της ΔΕΗ ΑΕ

Ένα ακόμα θανατηφόρο δυστύχημα σημειώθηκε στους χώρους εργασίας της ΔΕΗ ΑΕ, μεγαλώνοντας περισσότερο τον κατάλογο των εργατικών ατυχημάτων και δυστυχημάτων.

Χωρίς σχόλια

Γράψτε σχόλιο
Χωρίς σχόλια ακόμα! Γίνετε ο πρώτος που θα σχολιάσει αυτή την είδηση!

Γράψτε ένα σχόλιο

Η διεύθυνση email σας δεν θα δημοσιευτεί
Απαιτούμενα πεδία είναι με *

*