ΕΠΣ Κοζάνης: Σίφουνας ο Μακεδονικός Σιάτιστας. Με νίκες όλοι οι πρωτοπόροι..

ΕΠΣ Κοζάνης: Σίφουνας ο Μακεδονικός Σιάτιστας. Με νίκες όλοι οι πρωτοπόροι..

Αέρας …. πέρασε η Σιάτιστα από την Γαλατινή. Ασταμάτητο το Βόιο !!  Πέρασε και από το στρατιωτικό με επαγγελματικό διπλό

Λύγισε δύσκολα τον σκληροτράχηλο Αλιάκμονα η Κοζάνη

Α’ κατηγορία 9η  Αγωνιστική

Ακρίτες Κοζάνης – Α.Σ. Βελβεντό 1-0

Τιτάν Σερβίων – Αναγέννηση Πτολεμαΐδας 1-3

Φ.Σ. Κοζάνη – Αλιάκμων Αιανής 1-0

Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας – ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης 1-3

Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής – Δόξα Λευκόβρυσης 2-0

Α.Ε. Κοζάνης – Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου 0-1

Εθνικός Βατερού – Μακεδονικός Κοζάνης 1-2

Α.Μ.Σ. Γαλατινή – Μακεδονικός Σιάτιστας  0-7
Βαθμολογία

Μακεδονικός Σιάτιστας 25

Φ.Σ. Κοζάνη 24

Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου 24

Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής 19

ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης 17

Μακεδονικός Κοζάνης 17

Α.Μ.Σ. Γαλατινή 15

Αναγέννηση Πτολεμαΐδας 15

Τιτάν Σερβίων 13

Α.Ε. Κοζάνης 9

Α.Σ. Βελβεντό 8

Εθνικός Βατερού 8

Ακρίτες Κοζάνης 6

Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας 4

Αλιάκμων Αιανής 2

Δόξα Λευκόβρυσης 0

Επόμενη Αγωνιστική – 10η

Ακρίτες Κοζάνης – Εθνικός Βατερού

Μακεδονικός Κοζάνης – Τιτάν Σερβίων

Α.Σ. Βελβεντό – Φ.Σ. Κοζάνη

Αναγέννηση Πτολεμαΐδας – Α.Μ.Σ. Γαλατινή

Αλιάκμων Αιανής – Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας

Μακεδονικός Σιάτιστας – Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής

ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης – Α.Ε. Κοζάνης

Δόξα Λευκόβρυσης – Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου

Β’ κατηγορία – 1ος όμιλος

19 γκολ σημειώθηκαν στην 8η αγωνιστική της Β’ κατηγορίας

Αποβλήθηκαν από το πρωτάθλημα μέχρι νεοτέρας τα Κρανίδια

 

8η   Αγωνιστική 

Πρόοδος Μεταξά – ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής 1-0

Απόλλων Αυλών – Α.Ε. Άνω Κώμης 1-6

Α.Ε. Καισαρειάς – Α.Ε. Κρανιδίων 3-0 α.α.

Α.Σ. Καρυδίτσας – Κένταυρος Πρωτοχωρίου 1-2

Έλατος Ελάτης – Αναγέννηση Λιβαδερού 1-2

Ερμής Πλατανορέμματος – Αίας Μικροβάλτου 4-1

Ρεπό: Α.Ο. Κρόκου

Βαθμολογία

Κένταυρος Πρωτοχωρίου 22

ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής 16

Α.Ο. Κρόκου 14

Ερμής Πλατανορέμματος 14

Α.Ε. Άνω Κώμης 14

Αναγέννηση Λιβαδερού 11

Πρόοδος Μεταξά 10

Α.Σ. Καρυδίτσας 9

Α.Ε. Κρανιδίων 6

Α.Ε. Καισαρειάς 6

Απόλλων Αυλών 5

Έλατος Ελάτης 5

Αίας Μικροβάλτου 1

Επόμενη Αγωνιστική – 9η

ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής – Α.Ε. Άνω Κώμης

Α.Ε. Κρανιδίων – Πρόοδος Μεταξά

Κένταυρος Πρωτοχωρίου – Απόλλων Αυλών

Αναγέννηση Λιβαδερού – Α.Ε. Καισαρειάς

Αίας Μικροβάλτου  – Έλατος Ελάτης

Α.Ο. Κρόκου – Ερμής Πλατανορέμματος

Ρεπό: Α.Σ. Καρυδίτσας

Β’ κατηγορία – 2ος όμιλος

Έβγαλε εξάσφαιρο και συγκατοικεί στην πρώτη θέση με το Καρυοχώρι ο Ατρόμητος

Σοβαρά επεισόδια στο Καρυοχώρι

8η   Αγωνιστική 

Ατρόμητος Πτολεμαΐδας-Δαναοί Κοζάνης 6-1

Βέρμιο Καρυοχωρίου-Α.Ε. Περδίκκα 1-2

Ερμής Ασβεστόπετρας-Α.Ε.Κ. Καλαμιάς 2-1

Κεραυνός Πετρανών-Κοζάνη 2004 3-3

Δόξα Μικροκάστρου-Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης 0-1

Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας-Πρόοδος Κομνηνών  1-4

Ρεπό: Δόξα Βερμίου Πύργων

Βαθμολογία

Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 16

Βέρμιο Καρυοχωρίου 16

Ερμής Ασβεστόπετρας 15

Α.Ε. Περδίκκα 15

Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης 15

Πρόοδος Κομνηνών 13

Δόξα Βερμίου Πύργων 10

Α.Ε.Κ. Καλαμιάς 9

Δαναοί Κοζάνης 7

Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας 6

Κεραυνός Πετρανών 6

Δόξα Μικροκάστρου 4

Κοζάνη 2004 1

Επόμενη Αγωνιστική – 9η

Δαναοί Κοζάνης-Α.Ε. Περδίκκα

Κοζάνη 2004-Ατρόμητος Πτολεμαΐδας

Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης-Βέρμιο Καρυοχωρίου

Α.Ε.Κ. Καλαμιάς-Κεραυνός Πετρανών

Πρόοδος Κομνηνών-Ερμής Ασβεστόπετρας

Δόξα Βερμίου Πύργων-Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας

Ρεπό: Δόξα Μικροκάστρου

Γ’ κατηγορία

Νίκησε κι έπιασε πρώτη θέση ο Πολύμυλος
Μεγάλες νίκες για Μεσόβουνο, Άργιλο και Βυζαντινό
24 γκολ σημειώθηκαν στην Γ’ κατηγορία

Τρεις νίκες γηπεδούχων και  δύο νίκες φιλοξενούμενων

4η  αγωνιστική

ΦΣ Εορδαϊκός  – Βυζαντινός Αετός Πτολεμαΐδας 2-6

ΑΣ Ποντίων Μεσοβούνου – Ηρακλής Δρεπάνου 5-2

Αναγέννηση Αργίλου – Εθνικός Πτολεμαΐδας 1-0

Αναγέννηση Εράτυρας-Δάφνη Πολυμύλου 0-2

Δράσις Τσοτυλίου – Αστραπή Κλείτου 5-1

Βαθμολογία

Δάφνη Πολυμύλου 9

ΑΣ Ποντίων Μεσοβούνου 8

Βυζαντινός Αετός Πτολεμαΐδας 7

Αναγέννηση Αργίλου 7

Εθνικός Πτολεμαΐδας 6

Ηρακλής Δρεπάνου 5

Αναγέννηση Εράτυρας 3

ΦΣ Εορδαϊκός  2

Αστραπή Κλείτου2

Δράσις Τσοτυλίου  – 6

Επόμενη αγωνιστική  5η

Ηρακλής Δρεπάνου- Αστραπή Κλείτου

Αναγέννηση Αργίλου – ΦΣ Εορδαϊκός  – Ακαδημία Ποδ. Πτολ/δας

Δάφνη Πολυμύλου- ΑΣ Ποντίων Μεσοβούνου

Εθνικός Πτολεμαΐδας – Δράσις Τσοτυλίου

 

Βυζαντινός Αετός Πτολεμαΐδας – Αναγέννηση Εράτυρας

Αναρτήθηκε από Ματιές στα σπορ με ΘΑΡΡΟΣ


Ετικέτες που έχουν αντιστοιχιστεί σε αυτό το άρθρο:
ΕΠΣ Κοζάνης

Άλλες ειδήσεις

Σιάτιστα: Οι καβαλάρηδες της Παναγιάς!! 100 φωτογραφίες

Κατάμεστη η πόλη της Σιάτιστας και φέτος Ολοκληρώθηκε αργά το μεσημέρι η επιβλιτική είσοδος των καβαλάρηδων προσκυνητών στο Μοναστήρι της

Πέντε χρήσεις του ελαιόλαδου ως προϊόν ομορφιάς

Για ενυδατωμένη επιδερμίδα με φυσικό τρόπο. Πλούσιο σε σκουαλένιο, ένα φυσικό μαλακτικό που είναι σπουδαίο για τα νύχια, τα χείλη,

Σάλος στα κόμματα με τις αποκαλύψεις για Τσίπρα -Απαιτούν απαντήσεις

Νέο γύρο σφοδρών αντιδράσεων από τα κόμματα της αντιπολίτευσης έχουν προκαλέσει οι τελευταίες αποκαλύψεις για τους χειρισμούς του Αλέξη Τσίπρα

Χωρίς σχόλια

Γράψτε σχόλιο
Χωρίς σχόλια ακόμα! Γίνετε ο πρώτος που θα σχολιάσει αυτή την είδηση!

Γράψτε ένα σχόλιο

Η διεύθυνση email σας δεν θα δημοσιευτεί
Απαιτούμενα πεδία είναι με *

*