Ε.Π.Σ. Κοζάνης: Με ενδιαφέρον συνεχίζονται τα πρωταθλήματα σε Α’ – Β’ και Γ’ Τοπικό. Το πρόγραμμα

Ε.Π.Σ. Κοζάνης: Με ενδιαφέρον συνεχίζονται τα πρωταθλήματα σε Α’ – Β’ και Γ’ Τοπικό. Το πρόγραμμα

Με συνολικά 22 παιχνίδια συνεχίζονται το Σαββατοκύριακο τα τρία πρωταθλήματα της Ε.Π.Σ. Κοζάνης.

Στο Α’ Τοπικό θα πραγματοποιηθεί η 10η αγωνιστική με το «Μακεδονικός Σιάτιστας – Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής» να ξεχωρίζει από το πρόγραμμα.

Στο Β’ Τοπικό θα διεξαχθεί η 9η αγωνιστική.

Στον 1ο όμιλο ξεχωρίζει το «Α.Ο. Κρόκου – Ερμής Πλατανορέμματος» και το «ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής – Α.Ε. Άνω Κώμης».

Στο Γ’ Τοπικό θα γίνει η 5η αγωνιστική με το «ντέρμπι» κορυφής ανάμεσα σε Δάφνη Πολυμύλου και Α.Σ. Ποντίων Μεσοβούνου να είναι αδιαμφισβήτητα το παιχνίδι της αγωνιστικής.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

Α’ Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (10η Αγωνιστική)
Σάββατο 11 Νοεμβρίου (15:00)
Ακρίτες Κοζάνης – Εθνικός Βατερού
Μακεδονικός Κοζάνης – Τιτάν Σερβίων
Α.Σ. Βελβεντό – Φ.Σ. Κοζάνη
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας – Α.Μ.Σ. Γαλατινή
Δόξα Λευκόβρυσης – Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου
Μακεδονικός Σιάτιστας – Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής
Κυριακή 12 Νοεμβρίου (15:00)
ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης – Α.Ε. Κοζάνης
Αλιάκμων Αιανής – Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας

 

Β’ Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (1ος Όμιλος | 9η Αγωνιστική)
Σάββατο 11 Νοεμβρίου (15:00)
Α.Ο. Κρόκου – Ερμής Πλατανορέμματος
Κυριακή 12 Νοεμβρίου (15:00)
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής – Α.Ε. Άνω Κώμης
Α.Ε. Κρανιδίων – Πρόοδος Μεταξά (0-3 α.α.)
Κένταυρος Πρωτοχωρίου – Απόλλων Αυλών
Αναγέννηση Λιβαδερού – Α.Ε. Καισαρειάς
ΑΙΑΣ Μικροβάλτου  – Έλατος Ελάτης
Ρεπό: Α.Σ. Καρυδίτσας

 

Β’ Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (2ος Όμλος | 9η Αγωνιστική)
Σάββατο 11 Νοεμβρίου (15:00)
Δαναοί Κοζάνης – Α.Ε. Περδίκκα (3-0 α.α.)
Δόξα Βερμίου Πύργων – Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας
Α.Ε.Κ. Καλαμιάς – Κεραυνός Πετρανών
Κυριακή 12 Νοεμβρίου (11:00)
Κοζάνη 2004 – Ατρόμητος Πτολεμαΐδας
Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης – Βέρμιο Καρυοχωρίου (3-0 α.α.)
Κυριακή 12 Νοεμβρίου (15:00)
Πρόοδος Κομνηνών – Ερμής Ασβεστόπετρας
Ρεπό: Δόξα Μικροκάστρου

 

Γ’ Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (5η Αγωνιστική)
Σάββατο 11 Νοεμβρίου (15:00)
Ηρακλής Δρεπάνου – Αστραπή Κλείτου
Εθνικός Πτολεμαΐδας – Δράσις Τσοτυλίου
Βυζαντινός Αετός Πτολεμαΐδας – Αναγέννηση Εράτυρας
Κυριακή 12 Νοεμβρίου (15:00)
Δάφνη Πολυμύλου – Α.Σ. Ποντίων Μεσοβούνου
Αναγέννηση Αργίλου – Φ.Σ. Εορδαϊκός Ακαδημία Ποδ. Πτολεμαΐδας

Ετικέτες που έχουν αντιστοιχιστεί σε αυτό το άρθρο:
ΕΠΣ Κοζάνης

Άλλες ειδήσεις

Προγραμματική σύμβαση για έργα αθλητικών υποδομών σε Γρεβενά και Δεσκάτη υπέγραψε ο Περιφερειάρχης Δυτικής Μακεδονίας

Με στόχο τη βελτίωση των έργων αθλητικών υποδομών και την αύξηση της συμμετοχής των νέων στις αθλητικές δραστηριότητες στους δήμους

O Γιώργος Κασαπίδης στην Επιτροπή της Βουλής σχετικά με το μείζον εθνικό ζήτημα της χώρας όπως χαρακτήρισε το δημογραφικό

Οι λόγοι για τους οποίους δεν υλοποιήθηκε το πολύ σημαντικό πόρισμα του 1993  της Επιτροπής της Βουλής, σχετικά με το

Η Ταξική ενότητα για τη νέα κατάληψη του εργατικού Κέντρου

Ακόμη μια φορά οι προσπάθειες των εργατοπατέρων της ΠΑΣΚΕ και της ΔΑΚΕ έπεσαν στο κενό καθώς μετά την παρέμβαση των

Χωρίς σχόλια

Γράψτε σχόλιο
Χωρίς σχόλια ακόμα! Γίνετε ο πρώτος που θα σχολιάσει αυτή την είδηση!

Γράψτε ένα σχόλιο

Η διεύθυνση email σας δεν θα δημοσιευτεί
Απαιτούμενα πεδία είναι με *

*