Πέρασε πρώτη η Κοζάνη! Πολλές αναβολές στα γήπεδα της ΕΠΣ Κοζάνης

by sierafm | Φεβρουάριος 11, 2018 5:45 μμ

Άλλαξε κάτοικο η κορυφή στην ΕΠΣ Κοζάνης μετά την ήττα της Σιάτιστας .

Αναβλήθηκαν λόγω ακαταλληλότητας του αγωνιστικού χώρου αρκετά παιχνίδια.

Α κατηγορία 21η αγωνιστική

Ακρίτες Κοζάνης – Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου  αναβλήθηκε

Αναγέννηση Πτολεμαΐδας –  Μακεδονικός Σιάτιστας   2-1

Μακεδονικός Κοζάνης – Δόξα Λευκόβρυσης  3-0

Φ.Σ. Κοζάνη – Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής  4-0

Α.Σ. Βελβεντό – ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης  2-1

Τιτάν Σερβίων – Α.Ε. Κοζάνης  1-3

Εθνικός Βατερού  – Αλιάκμων Αιανής αναβλήθηκε

Α.Μ.Σ. Γαλατινή – Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας  αναβλήθηκε

Βαθμολογία

Φ.Σ. Κοζάνη 54
Μακεδονικός Σιάτιστας 53
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου 49
Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής 46
Μακεδονικός Κοζάνης 35
ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης 31
Τιτάν Σερβίων 30
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας 28
Α.Ε. Κοζάνης 27
Α.Μ.Σ. Γαλατινή 26
Α.Σ. Βελβεντό 22
Εθνικός Βατερού 22
Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας 19
Αλιάκμων Αιανής 16
Ακρίτες Κοζάνης 16
Δόξα Λευκόβρυσης 1

*Από έναν αγώνα λιγότερο έχουν η Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου, η Γαλατινή, ο Εθνικός Βατερού, η Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας, οι Ακρίτες Κοζάνης και ο Αλιάκμων Αιανής.

Επόμενη αγωνιστική  – 22η

Αναγέννηση Πτολεμαΐδας  – Εθνικός Βατερού

Αλιάκμων Αιανής  – Α.Σ. Βελβεντό

Μακεδονικός Σιάτιστας  – Μακεδονικός Κοζάνης

ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης  – Ακρίτες Κοζάνης

Δόξα Λευκόβρυσης  – Τιτάν Σερβίων

Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου  – Φ.Σ. Κοζάνη

Α.Ε. Κοζάνης  – Α.Μ.Σ. Γαλατινή

Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας – Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής

Β’ κατηγορία – 1ος όμιλος

18η   Αγωνιστική

Α.Ο. Κρόκου – Απόλλων Αυλών  αναβλήθηκε

Α.Σ. Καρυδίτσας –  ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής 1-2

Έλατος Ελάτης –  Α.Ε. Καισαρειάς 1-1

Ερμής Πλατανορέμματος – Πρόοδος Μεταξά

Αίας Μικροβάλτου –Α.Ε. Άνω Κώμης 0-4

Αναγέννηση Λιβαδερού –Κένταυρος Πρωτοχωρίου αναβλήθηκε

Ρεπό: ΑΕ Κρανιδίων

Επόμενη Αγωνιστική – 19η  

ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής  – Α.Ε. Καισαρειάς

Απόλλων Αυλών  – Α.Σ. Καρυδίτσας

Πρόοδος Μεταξά  – Έλατος Ελάτης

Α.Ε. Άνω Κώμης  – Α.Ο. Κρόκου

Α.Ε. Κρανιδίων  – Ερμής Πλατανορέμματος

Κένταυρος Πρωτοχωρίου  – Αίας Μικροβάλτου

Ρεπό: Αναγέννηση Λιβαδερού

Β’ κατηγορία – 2ος όμιλος

18η   Αγωνιστική 

Δόξα Μικροκάστρου – Δαναοί Κοζάνης  0-0

Ερμής Ασβεστόπετρας – Κεραυνός Πετρανών  2-0

Δόξα Βερμίου Πύργων  – Βέρμιο Καρυοχωρίου 0-0

Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας – Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 2-3

Πρόοδος Κομνηνών  – Α.Ε. Περδίκκα 1-0

Α.Ε.Κ. Καλαμιάς –  Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης 4-0

Ρεπό: Κοζάνη 2004

Επόμενη Αγωνιστική – 19η  

Δαναοί Κοζάνης  – Κεραυνός Πετρανών

Βέρμιο Καρυοχωρίου  – Δόξα Μικροκάστρου

Ατρόμητος Πτολεμαΐδας  – Ερμής Ασβεστόπετρας

Α.Ε. Περδίκκα – Δόξα Βερμίου Πύργων

Κοζάνη 2004 – Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας

Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης  – Πρόοδος Κομνηνών

Ρεπό: Α.Ε.Κ. Καλαμιάς

Γ’ κατηγορία

12η αγωνιστική 

Βυζαντινός Αετός Πτολεμαΐδας  – Εθνικός Πτολεμαΐδας  3-0

ΦΣ Εορδαϊκός – Δάφνη Πολυμύλου  1-2

Δράσις Τσοτυλίου – Ηρακλής Δρεπάνου

Αναγέννηση Εράτυρας  – ΑΣ Ποντίων Μεσοβούνου

Αναγέννηση Αργίλου  – Αστραπή Κλείτου

Επόμενη αγωνιστική  13η  

Εθνικός Πτολεμαΐδας  – Αναγέννηση Αργίλου

Δάφνη Πολυμύλου  – Αναγέννηση Εράτυρας

Αστραπή Κλείτου – Δράσις Τσοτυλίου

Ηρακλής Δρεπάνου  – ΑΣ Ποντίων Μεσοβούνου

Βυζαντινός Αετός Πτολεμαΐδας  – ΦΣ Εορδαϊκός

Ματιές στα σπορ με ΘΑΡΡΟΣ[1]

Endnotes:
  1. Ματιές στα σπορ με ΘΑΡΡΟΣ: https://plus.google.com/112679468589215155657

Source URL: https://sierafm.gr/%cf%80%ce%ad%cf%81%ce%b1%cf%83%ce%b5-%cf%80%cf%81%cf%8e%cf%84%ce%b7-%ce%b7-%ce%ba%ce%bf%ce%b6%ce%ac%ce%bd%ce%b7-%cf%80%ce%bf%ce%bb%ce%bb%ce%ad%cf%82-%ce%b1%ce%bd%ce%b1%ce%b2%ce%bf%ce%bb%ce%ad%cf%82/