Έναν σύντομο απολογισμό έκανε ο πρόεδρος της Ελληνικής Ομοσπονδίας Γούνας, Δημήτρης Κοσμίδης, κατά την κοπή της βασιλόπιτας της Ομοσπονδίας.![](https://sierafm.gr/wp-content/uploads/2018/01/pita-eog-2018-15.jpg)
Το «παρών» στην εκδήλωση έδωσαν μεταξύ άλλων η βουλευτής ΣΥΡΙΖΑ, Ολυμπία Τελιγιορίδου, η βουλευτής ΝΔ, Μαρία Αντωνίου, ο πρόεδρος της Εταιρείας Τουρισμού Δυτικής Μακεδονίας, Θεοφύλακτος Ζυμπίδης, ο αντιδήμαρχος Λάζαρος Ζήσης και ο πρόεδρος του Επιμελητηρίου Καστοριάς, Χαράλαμπος Καραταγλίδης. Τέλος την εκδήλωση τίμησε με την παρουσία του ο πρώην υπουργός, Δημήτρης Μάρδας.
Για την ιστορία, το φλουρί κέρδισε η κ. Ελεονόρα Κοντού.