Βυζαντινός Αετός Πτολεμαΐδας – Αναγέννηση Ερατυρας 1-3

Πρώτη νίκη για την Αναγέννηση Εράτυρας με 1-3 στην εκτός έδρας αναμέτρηση με τον Βυζαντινό Αετό Πτολεμαΐδας.

Το σκορ άνοιξε με ωραία ενέργεια και σουτ απο αριστερά ο Τσιορκας Παντελης στο 10ο λεπτο κάνοντας το 0-1.

Στο 78ο λεπτο μετά από αδράνεια της άμυνας των φιλοξενούμενων ήρθε η ισοφάριση , αλλά ο Πητας Νικος που λίγο πριν μπήκε αλλαγή είχε άλλη άποψη και με ωραίο αριστερό πλασέ στο 86ο λεπτο έκανε το 1-2.

Στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Λάτσιος Μάκης είδε τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων εκτός εστίας και με «έξυπνη» κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 1-3 μέσα σε έντονους πανηγυρισμούς.

Ευχόμαστε στην ομάδα του Βυζαντινού Αετού Πτολεμαΐδας καλή συνέχεια στο πρωτάθλημα και υγεία σε ολους τους ποδοσφαιριστές.

Ευχαριστούμε θερμά για την άψογη φιλοξενία!!!