Με μεγάλη επιτυχία και με πολλές εγκάρδιες ευχές για «Καλή Σαρακοστή», πραγματοποιήθηκε ο εορτασμός της Καθαράς Δευτέρας από τον Δήμο Γρεβενών, κάτω από το ιστορικό Ρολόι της πόλης, παρουσία του Δημάρχου Γιώργου Δασταμάνη.
![](http://test.sierafm.gr/wp-content/uploads/2023/02/P1624199_copy_1022x576.jpg)
![](http://test.sierafm.gr/wp-content/uploads/2023/02/P1623780_copy_1022x576.jpg)
Ειδικότερα, με τη συνοδεία παραδοσιακής Γρεβενιώτικης μουσικής, το Τμήμα Παραδοσιακών Χορών του Δήμου Γρεβενών μαζί με τον Σύνδεσμο Γραμμάτων & Τεχνών ΠΕ Γρεβενών, πρόσφεραν στους παρευρισκόμενους νοστιμότατα νηστίσιμα εδέσματα όπως φασολάδα, λαγάνα και χαλβά ενώ άφθονο έρρεε το κόκκινο κρασί, στην κατάμεστη Πλατεία Ελευθερίας.