ΕΠΣ Κοζάνης: Tα αποτελέσματα των αναβληθέντων αγώνων – Πως διαμορφώνεται η βαθμολογία στην Α’ και Β’ κατηγορία

ΕΠΣ Κοζάνης: Tα αποτελέσματα των αναβληθέντων αγώνων – Πως διαμορφώνεται η βαθμολογία στην Α’ και Β’ κατηγορία

Α’ κατηγορία

Μοιρασιά στο παιχνίδι Ακρίτες – Βόιο… Διπλό ζωής για την Αιανή μέσα στο Βατερό… Αγγλική νίκη και βαθιά ανάσα για την Γαλατινή

 

21η αγωνιστική

Ακρίτες Κοζάνης – Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου  1-1

Εθνικός Βατερού  – Αλιάκμων Αιανής  1-3

Α.Μ.Σ. Γαλατινή – Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας  4-3

Αναγέννηση Πτολεμαΐδας –  Μακεδονικός Σιάτιστας   2-1

Μακεδονικός Κοζάνης – Δόξα Λευκόβρυσης  3-0

Φ.Σ. Κοζάνη – Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής  4-0

Α.Σ. Βελβεντό – ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης  2-1

Τιτάν Σερβίων – Α.Ε. Κοζάνης  1-3

Βαθμολογία

Φ.Σ. Κοζάνη 54
Μακεδονικός Σιάτιστας 53
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου 50
Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής 46
Μακεδονικός Κοζάνης 35
ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης 31
Τιτάν Σερβίων 30
Α.Μ.Σ. Γαλατινή 29
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας 28
Α.Ε. Κοζάνης 27
Α.Σ. Βελβεντό 22
Εθνικός Βατερού 22
Αλιάκμων Αιανής 19
Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας 19
Ακρίτες Κοζάνης 17
Δόξα Λευκόβρυσης 1

Επόμενη αγωνιστική  – 22η

Αναγέννηση Πτολεμαΐδας  – Εθνικός Βατερού

Αλιάκμων Αιανής  – Α.Σ. Βελβεντό

Μακεδονικός Σιάτιστας  – Μακεδονικός Κοζάνης

ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης  – Ακρίτες Κοζάνης

Δόξα Λευκόβρυσης  – Τιτάν Σερβίων

Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου  – Φ.Σ. Κοζάνη

Α.Ε. Κοζάνης  – Α.Μ.Σ. Γαλατινή

Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας – Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής

 

Β’ κατηγορία – 1ος όμιλος

Άνετη νίκη ο Κρόκος
Διπλό και στο Λιβαδερό το Πρωτοχώρι

Τρία  διπλά και μία ισοπαλία

Φιλόξενες ήταν οι έδρες

18η   Αγωνιστική

Α.Ο. Κρόκου – Απόλλων Αυλών   4-0 σε εξέλιξη

Αναγέννηση Λιβαδερού – Κένταυρος Πρωτοχωρίου 1-2

Α.Σ. Καρυδίτσας –  ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής  1-2

Έλατος Ελάτης –  Α.Ε. Καισαρειάς  1-1

Ερμής Πλατανορέμματος – Πρόοδος Μεταξά  1-2

Αίας Μικροβάλτου –Α.Ε. Άνω Κώμης  0-4

Ρεπό: ΑΕ Κρανιδίων

Βαθμολογία

Κένταυρος Πρωτοχωρίου 44
Α.Ο. Κρόκου 40
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής 28
Αναγέννηση Λιβαδερού 26
Έλατος Ελάτης 25
Ερμής Πλατανορέμματος 24
Πρόοδος Μεταξά 24
Α.Ε. Άνω Κώμης 24
Α.Ε. Κρανιδίων 18
Α.Σ. Καρυδίτσας 18
Απόλλων Αυλών 11
Αίας Μικροβάλτου 9
Α.Ε. Καισαρειάς 7

Επόμενη Αγωνιστική – 19η 

ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής  – Α.Ε. Καισαρειάς

Απόλλων Αυλών  – Α.Σ. Καρυδίτσας

Πρόοδος Μεταξά  – Έλατος Ελάτης

Α.Ε. Άνω Κώμης  – Α.Ο. Κρόκου

Α.Ε. Κρανιδίων  – Ερμής Πλατανορέμματος

Κένταυρος Πρωτοχωρίου  – Αίας Μικροβάλτου

Ρεπό: Αναγέννηση Λιβαδερού

Β’ κατηγορία – 2ος όμιλος

Ξεπέρασαν και το εμπόδιο του Περδίκκα τα Κομνηνά  και άνοιξαν την διαφορά από τον δεύτερο.

Μεγάλο διπλό του Ατρόμητου και πέρασε στη δεύτερη θέση.

Μια ανάσα πιο πίσω Ερμής Ασβεστόπετρας και Καλαμιά.

18η   Αγωνιστική 

Δόξα Μικροκάστρου – Δαναοί Κοζάνης  0-0

Ερμής Ασβεστόπετρας – Κεραυνός Πετρανών  2-0

Δόξα Βερμίου Πύργων  – Βέρμιο Καρυοχωρίου 0-0

Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας – Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 2-3

Πρόοδος Κομνηνών  – Α.Ε. Περδίκκα  1-0

Α.Ε.Κ. Καλαμιάς –  Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης  4-0

Ρεπό: Κοζάνη 2004

Βαθμολογία

Πρόοδος Κομνηνών 37
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 33
Ερμής Ασβεστόπετρας 32
Α.Ε.Κ. Καλαμιάς 32
Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης 30
Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας 28
Δόξα Βερμίου Πύργων 25
Βέρμιο Καρυοχωρίου 23
Α.Ε. Περδίκκα 22
Δαναοί Κοζάνης 18
Δόξα Μικροκάστρου 11
Κεραυνός Πετρανών 10
Κοζάνη 2004 1

Επόμενη Αγωνιστική – 19η 

Δαναοί Κοζάνης  – Κεραυνός Πετρανών

Βέρμιο Καρυοχωρίου  – Δόξα Μικροκάστρου

Ατρόμητος Πτολεμαΐδας  – Ερμής Ασβεστόπετρας

Α.Ε. Περδίκκα – Δόξα Βερμίου Πύργων

Κοζάνη 2004 – Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας

Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης  – Πρόοδος Κομνηνών

Ρεπό: Α.Ε.Κ. Καλαμιάς

Γ’ κατηγορία

Ημέρα φιλοξενούμενων η 12η αγωνιστική

Τέσσερις νίκες φιλοξενούμενων και μόνο μία νίκη γηπεδούχου

Ξεφεύγει ο Πολύμυλος … χαμός για τις άλλες προνομιούχες θέσεις

12η αγωνιστική 

Βυζαντινός Αετός Πτολεμαΐδας  – Εθνικός Πτολεμαΐδας  3-0

ΦΣ Εορδαϊκός – Δάφνη Πολυμύλου  1-2

Δράσις Τσοτυλίου – Ηρακλής Δρεπάνου  1-3

Αναγέννηση Εράτυρας  – ΑΣ Ποντίων Μεσοβούνου   1-2

Αναγέννηση Αργίλου  – Αστραπή Κλείτου  1-5

Βαθμολογία

Δάφνη Πολυμύλου 28
Αστραπή Κλείτου 21
Βυζαντινός Αετός Πτολεμαΐδας 20
ΑΣ Ποντίων Μεσοβούνου 20
Δράσις Τσοτυλίου 19
ΦΣ Εορδαϊκός 15
Αναγέννηση Αργίλου 12
Ηρακλής Δρεπάνου 11
Αναγέννηση Εράτυρας 10
Εθνικός Πτολεμαΐδας 10

Επόμενη αγωνιστική  13η  

Εθνικός Πτολεμαΐδας  – Αναγέννηση Αργίλου

Δάφνη Πολυμύλου  – Αναγέννηση Εράτυρας

Αστραπή Κλείτου – Δράσις Τσοτυλίου

Ηρακλής Δρεπάνου  – ΑΣ Ποντίων Μεσοβούνου

Βυζαντινός Αετός Πτολεμαΐδας  – ΦΣ Εορδαϊκός

Αναρτήθηκε από Ματιές στα σπορ με ΘΑΡΡΟΣ


Ετικέτες που έχουν αντιστοιχιστεί σε αυτό το άρθρο:
ΕΠΣ Κοζάνης

Άλλες ειδήσεις

12 κινήσεις για να περάσει γρήγορα το κρυολόγημα

Κρυολογήσατε κι αναρωτιέστε: Να πάρω βιταμίνες ή να πιω ένα χυμό; Να πάρω ένα αντιπυρετικό ή καλύτερα να φάω μια

Χιόνισε στο Βίτσι!!! Φωτογραφίες

Η αλλαγή του καιρού που παρατηρείται από το πρωί της Δευτέρας, με τις βροχές και την πτώση της θερμοκρασίας, έφερε

Τσοτύλι (Βοΐου): Συγκίνηση στα αποκαλυπτήρια του μνημείου για τον Ειδικό Φρουρό Ευστάθιο Λαζαρίδη (Φωτογραφίες)

Πραγματοποιήθηκε το πρωί της Κυριακής 24/9, στο Τσοτύλι του δήμου Βοΐου,  η τελετή για τα αποκαλυπτήρια του μνημείου για τον Ειδικό Φρουρό

Χωρίς σχόλια

Γράψτε σχόλιο
Χωρίς σχόλια ακόμα! Γίνετε ο πρώτος που θα σχολιάσει αυτή την είδηση!

Γράψτε ένα σχόλιο

Η διεύθυνση email σας δεν θα δημοσιευτεί
Απαιτούμενα πεδία είναι με *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.