Ε.Π.Σ. Κοζάνης: Η Ακαδημία Βοΐου έκανε το 5 στα 5. Τα αποτελέσματα του Σαββάτου σε Α’ και Β’ Τοπικό

Ε.Π.Σ. Κοζάνης: Η Ακαδημία Βοΐου έκανε το 5 στα 5. Τα αποτελέσματα του Σαββάτου σε Α’ και Β’ Τοπικό

Με δέκα αναμετρήσεις άνοιξε σήμερα Σάββατο η αυλαία των πρωταθλημάτων της Ε.Π.Σ. Κοζάνης σε Α’ και Β’ Τοπικό αντίστοιχα.

Στο Α’ Τοπικό ο Μακεδονικός Κοζάνης πήρε το «Κοζανίτικο ντέρμπι» απέναντι στην Α.Ε. Κοζάνης, ενώ η Ακαδημία Βοΐου έκανε το 5 στα 5.

Αναλυτικά το σημερινά αποτελέσματα του Σαββάτου:

Α’ Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (5η Αγωνιστική)
Σάββατο 7 Οκτωβρίου  
Τιτάν Σερβίων – Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας 2-0
Ακρίτες Κοζάνης – Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής 0-5
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας – Δόξα Λευκόβρυσης 8-1
Α.Σ. Βελβεντό – Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου 1-2
Μακεδονικός Κοζάνης – Α.Ε. Κοζάνης 2-0

 

Β’ Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (1ος Όμιλος | 4η Αγωνιστική)
Σάββατο 7 Οκτωβρίου
Α.Ο. Κρόκου – Α.Σ. Καρυδίτσας 3-0

 

Β’ Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (2ος Όμιλος | 4η Αγωνιστική)
Σάββατο 7 Οκτωβρίου
Ερμής Ασβεστόπετρας – Δαναοί Κοζάνης 1-1
Δόξα Βερμίου Πύργων – Δόξα Μικροκάστρου 4-1
Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας – Κεραυνός Πετρανών 1-3
Α.Ε.Κ. Καλαμιάς – Α.Ε. Περδίκκα 1-1

 

Το αυριανό πρόγραμμα της Κυριακής:

Α’ Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (5η Αγωνιστική)
Κυριακή 8 Οκτωβρίου (16:00)
Αλιάκμων Αιανής – ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης
Εθνικός Βατερού – Μακεδονικός Σιάτιστας
Α.Μ.Σ. Γαλατινή – Φ.Σ. Κοζάνη

 

Β’ Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (1ος Όμιλος | 4η Αγωνιστική)
Κυριακή 8 Οκτωβρίου (16:00)
Έλατος Ελάτης – ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής
Ερμής Πλατανορέμματος – Α.Ε. Καισαρειάς
ΑΙΑΣ Μικροβάλτου – Απόλλων Αυλών
Αναγέννηση Λιβαδερού – Α.Ε. Άνω Κώμης
Κένταυρος Πρωτοχωρίου – Α.Ε. Κρανιδίων
Ρεπό: Πρόοδος Μεταξά

 

Β’ Τοπικό Ε.Π.Σ. Κοζάνης (2ος Όμιλος | 4η Αγωνιστική)
Κυριακή 8 Οκτωβρίου (12:00)
Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης – Κοζάνη 2004
Κυριακή 8 Οκτωβρίου (16:00)
Πρόοδος Κομνηνών – Βέρμιο Καρυοχωρίου
Ρεπό: Ατρόμητος Πτολεμαΐδας

 

Οι Βαθμολογίες έως τώρα:

Α’ ΤΟΠΙΚΟ

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΕΣ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ
1 Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου 5 15
2 Μακεδονικός Σιάτιστας 4 12
3 Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής 5 10
4 Τιτάν Σερβίων 5 10
5 Φ.Σ. Κοζάνη 4 9
6 Αναγέννηση Πτολεμαΐδας 5 9
7 Μακεδονικός Κοζάνης 5 8
8 ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης 4 7
9 Α.Ε. Κοζάνης 5 6
10 Εθνικός Βατερού 4 6
11 Α.Μ.Σ. Γαλατινή 4 6
12 Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας 5 4
13 Ακρίτες Κοζάνης 5 3
14 Α.Σ. Βελβεντό 5 1
15 Αλιάκμων Αιανής 4 1
16 Δόξα Λευκόβρυσης 5 0

Β’ ΤΟΠΙΚΟ (1ος Όμιλος)

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΕΣ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ
1 Κένταυρος Πρωτοχωρίου 3 9
2 Α.Ο. Κρόκου 4 9
3 ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής 3 7
4 Α.Ε. Άνω Κώμης 3 6
5 Α.Σ. Καρυδίτσας 4 5
6 Ερμής Πλατανορέμματος 2 4
7 Α.Ε. Κρανιδίων 3 4
8 Αναγέννηση Λιβαδερού 3 4
9 Πρόοδος Μεταξά 3 3
10 Απόλλων Αυλών 3 3
11 Έλατος Ελάτης 2 0
12 Α.Ε. Καισαρειάς 2 0
13 ΑΙΑΣ Μικροβάλτου 3 0

Β’ ΤΟΠΙΚΟ (2ος Όμιλος)

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΕΣ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ
1 Δόξα Βερμίου Πύργων 4 9
2 Βέρμιο Καρυοχωρίου 3 7
3 Πρόοδος Κομνηνών 3 7
4 Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 3 6
5 Ερμής Ασβεστόπετρας 3 5
6 Κεραυνός Πετρανών 3 5
7 Α.Ε. Περδίκκα 4 5
8 Α.Ε.Κ. Καλαμιάς 4 5
9 Δόξα Μικροκάστρου 4 4
10 Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας 3 3
11 Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης 3 2
12 Δαναοί Κοζάνης 4 1
13 Κοζάνη 2004 3 0

Επιμέλεια: Τσαρτσιανίδης Χρήστος | www.top-sport.gr


Ετικέτες που έχουν αντιστοιχιστεί σε αυτό το άρθρο:
ΕΠΣ Κοζάνης

Άλλες ειδήσεις

Εράτυρα: 8η γιορτή τσιγαρίδας

Η 8η γιορτή τσιγαρίδας πραγματοποιείται στην Εράτυρα την Κυριακή 17 Δεκεμβρίου 

Εκδρομή στην Νάουσα από τον Αμπελουργικό Σύλλογο Σιάτιστας.

Ο Σύλλογος Αμπελουργών Σιάτιστας διοργανώνει εκδρομή στη Νάουσα την Κυριακή 20 Μαΐου 2018. Θα πραγματοποιηθεί επίσκεψη και σε δύο οινοποιεία.

Κάλεσμα σε εκλογοαπολογιστική συνέλευση του ΣΕΕΝ «Εργατική Αλληλεγγύη»

      Το Συνδικάτο Εργαζομένων στην Ενέργεια «Εργατική Αλληλεγγύη» καλεί τους εργαζόμενους και μέλη του στην εκλογοαπολογιστική Γενική Συνέλευσή

Χωρίς σχόλια

Γράψτε σχόλιο
Χωρίς σχόλια ακόμα! Γίνετε ο πρώτος που θα σχολιάσει αυτή την είδηση!

Γράψτε ένα σχόλιο

Η διεύθυνση email σας δεν θα δημοσιευτεί
Απαιτούμενα πεδία είναι με *

*

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.