Ισάριθμες νίκες για τους πρωτοπόρους στην ΕΠΣ Κοζάνης. Αποτελέσματα και Βαθμολογίες

Ισάριθμες νίκες για τους πρωτοπόρους στην ΕΠΣ Κοζάνης. Αποτελέσματα και Βαθμολογίες

Χωρίς εκπλήξεις κύλησε η 20η αγωνιστική στην Α κατηγορία της ΕΠΣ Κοζάνης.

ΜΕ νίκες προχώρησαν Σιάτιστα , Κοζάνη και Ακαδημία Βοΐου.

Όλα τα αποτελέσματα..

20η αγωνιστική

Μακεδονικός Σιάτιστας  – Εθνικός Βατερού  2-0

Α.Ε. Κοζάνης – Μακεδονικός Κοζάνης  1-0

Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής – Ακρίτες Κοζάνης  1-0

Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας – Τιτάν Σερβίων 0-1

Φ.Σ. Κοζάνη – Α.Μ.Σ. Γαλατινή 2-0

Δόξα Λευκόβρυσης – Αναγέννηση Πτολεμαΐδας   1-5

ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης-  Αλιάκμων Αιανής 4-1

Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου – Α.Σ. Βελβεντό 4-0

Βαθμολογία

Μακεδονικός Σιάτιστας 53
Φ.Σ. Κοζάνη 51
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου 49
Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής 46
Μακεδονικός Κοζάνης 32
ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης 31
Τιτάν Σερβίων 30
Α.Μ.Σ. Γαλατινή 26
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας 25
Α.Ε. Κοζάνης 24
Εθνικός Βατερού 22
Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας 19
Α.Σ. Βελβεντό 19
Αλιάκμων Αιανής 16
Ακρίτες Κοζάνης 16
Δόξα Λευκόβρυσης 1

Επόμενη αγωνιστική  – 21η

Εθνικός Βατερού  – Αλιάκμων Αιανής

Αναγέννηση Πτολεμαΐδας –  Μακεδονικός Σιάτιστας

Α.Σ. Βελβεντό – ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης

Μακεδονικός Κοζάνης – Δόξα Λευκόβρυσης

Ακρίτες Κοζάνης – Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου

Τιτάν Σερβίων – Α.Ε. Κοζάνης

Φ.Σ. Κοζάνη – Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής

Α.Μ.Σ. Γαλατινή – Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας

 

 Β’ κατηγορία – 1ος όμιλος

Το βιολί τους Πρωτοχώρι και Κρόκος … ξεφεύγουν στην βαθμολογία!

Ανακοπή ποδοσφαιριστή της Καρυδίτσας στο παιχνίδι με τον Κρόκο αλλά η έγκαιρη επέμβαση του γιατρού αγώνα Τάσου Θεοδωρίδη και του προπονητή του Κρόκου Γιάννη Τσιρέκα επανέφερε τον νεαρό ποδοσφαιριστή Χ. Μ. ο οποίος στη συνέχεια μεταφέρθηκε στο Μαμάτσειο Νοσοκομείο Κοζάνης για τις απαραίτητες εξετάσεις.

17η   Αγωνιστική

ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής – Έλατος Ελάτης  0-2

Α.Σ. Καρυδίτσας – Α.Ο. Κρόκου  0-2

Α.Ε. Καισαρειάς – Ερμής Πλατανορέμματος  3-3

Απόλλων Αυλών – Αίας Μικροβάλτου  6-2

Α.Ε. Άνω Κώμης – Αναγέννηση Λιβαδερού  1-1

Α.Ε. Κρανιδίων – Κένταυρος Πρωτοχωρίου   1-3

Ρεπό: Πρόοδος Μεταξά

Βαθμολογία

Κένταυρος Πρωτοχωρίου 41
Α.Ο. Κρόκου 37
Αναγέννηση Λιβαδερού 26
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής 25
Έλατος Ελάτης 24
Ερμής Πλατανορέμματος 24
Πρόοδος Μεταξά 21
Α.Ε. Άνω Κώμης 21
Α.Ε. Κρανιδίων 18
Α.Σ. Καρυδίτσας 18
Απόλλων Αυλών 11
Αίας Μικροβάλτου 9
Α.Ε. Καισαρειάς 6

Επόμενη Αγωνιστική – 18η  

Α.Σ. Καρυδίτσας –  ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής

Έλατος Ελάτης –  Α.Ε. Καισαρειάς

Α.Ο. Κρόκου – Απόλλων Αυλών

Ερμής Πλατανορέμματος – Πρόοδος Μεταξά

Αίας Μικροβάλτου –Α.Ε. Άνω Κώμης

Αναγέννηση Λιβαδερού –Κένταυρος Πρωτοχωρίου

Ρεπό: Αναγέννηση Λιβαδερού

 

Β’ κατηγορία – 2ος όμιλος

Συναρπαστικό το πρωτάθλημα στον Β’  όμιλο  – Πολλοί μνηστήρες για τις  δύο θέσεις ανόδου

Μεγάλο διπλό των Κομνηνών που δεν το χάρηκε … σοβαρός τραυματισμός Σίσκου!

17η   Αγωνιστική 

Δόξα Μικροκάστρου – Δόξα Βερμίου Πύργων  1-1

Βέρμιο Καρυοχωρίου – Πρόοδος Κομνηνών  1-2

Α.Ε. Περδίκκα – Α.Ε.Κ. Καλαμιάς  2-2

Δαναοί Κοζάνης – Ερμής Ασβεστόπετρας  2-1

Κεραυνός Πετρανών – Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας  2-4

Κοζάνη 2004 – Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης  1-5

Ρεπό: Ατρόμητος Πτολεμαΐδας

Βαθμολογία

Πρόοδος Κομνηνών 34
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 30
Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης 30
Ερμής Ασβεστόπετρας 29
Α.Ε.Κ. Καλαμιάς 29
Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας 28
Δόξα Βερμίου Πύργων 24
Α.Ε. Περδίκκα 22
Βέρμιο Καρυοχωρίου 22
Δαναοί Κοζάνης 17
Κεραυνός Πετρανών 10
Δόξα Μικροκάστρου 10
Κοζάνη 2004 1

Επόμενη Αγωνιστική – 18η  

Δόξα Μικροκάστρου – Δαναοί Κοζάνης

Ερμής Ασβεστόπετρας – Κεραυνός Πετρανών

Δόξα Βερμίου Πύργων  – Βέρμιο Καρυοχωρίου

Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας – Ατρόμητος Πτολεμαΐδας

Πρόοδος Κομνηνών  – Α.Ε. Περδίκκα

Α.Ε.Κ. Καλαμιάς –  Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης

Ρεπό: Κοζάνη 2004

Γ’ κατηγορία

11η αγωνιστική 

ΑΣ Ποντίων Μεσοβούνου – ΦΣ Εορδαϊκός  0-2

Ηρακλής Δρεπάνου – Αναγέννηση Εράτυρας  3-2

Δράσις Τσοτυλίου  – Αναγέννηση Αργίλου 2-0

Δάφνη Πολυμύλου – Εθνικός Πτολεμαΐδας  4-1

Αστραπή Κλείτου – Βυζαντινός Αετός Πτολεμαΐδας  4-1

Βαθμολογία

Δάφνη Πολυμύλου 25
Δράσις Τσοτυλίου 19
Αστραπή Κλείτου 18
Βυζαντινός Αετός Πτολεμαΐδας 17
ΑΣ Ποντίων Μεσοβούνου 17
ΦΣ Εορδαϊκός 15
Αναγέννηση Αργίλου 12
Αναγέννηση Εράτυρας 10
Εθνικός Πτολεμαΐδας 10
Ηρακλής Δρεπάνου 8

Επόμενη αγωνιστική  12η  

Δράσις Τσοτυλίου – Ηρακλής Δρεπάνου

Αναγέννηση Εράτυρας  – ΑΣ Ποντίων Μεσοβούνου

Αναγέννηση Αργίλου  – Αστραπή Κλείτου

ΦΣ Εορδαϊκός   – Δάφνη Πολυμύλου

Βυζαντινός Αετός Πτολεμαΐδας  – Εθνικός Πτολεμαΐδας

 

Από ματιές στα σπορ


Ετικέτες που έχουν αντιστοιχιστεί σε αυτό το άρθρο:
ΕΠΣ Κοζάνης

Άλλες ειδήσεις

Αλλαγές στους αγώνες των τμημάτων του Γυμναστικού

Αλλαγές στους αγώνες του παιδικού και του ανδρικού τμήματος του Γυμναστικού!!! Το παιδικό θα αγωνιστεί τελικά το Σάββατο 11/11/2017 και

ΚΚΕ: Ένταξη των φετινών αποφοίτων του ΕΠΠΑΙΚ της ΑΣΠΑΙΤΕ στους πίνακες των αναπληρωτών.

ΕΡΩΤΗΣΗ Προς τον Υπουργό Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων Θέμα: Ένταξη των φετινών αποφοίτων του ΕΠΠΑΙΚ της ΑΣΠΑΙΤΕ στους πίνακες των

Αυξημένες τιμές των μέσων ημερήσιων τιμών αιωρούμενων σωματιδίων

Η Δ/νση Περιβάλλοντος και Χωρικού Σχεδιασμού της Περιφέρειας Δυτικής Μακεδονίας ενημερώνει: Κατά το προηγούμενο διήμερο 17/3 και 18/3 παρατηρήθηκαν αυξημένες

Χωρίς σχόλια

Γράψτε σχόλιο
Χωρίς σχόλια ακόμα! Γίνετε ο πρώτος που θα σχολιάσει αυτή την είδηση!

Γράψτε ένα σχόλιο

Η διεύθυνση email σας δεν θα δημοσιευτεί
Απαιτούμενα πεδία είναι με *

*