Τα παιδιά κάνουν ότι δούνε από τους γονείς τους.
Ο Χάρης και μικρός Παναγιώτης, μαζέψαν τα σκουπίδια από την είσοδο της Σιάτιστας, ώστε η πόλη μας να είναι καθαρή για να υποδεχθεί τους επισκέπτες της τον δεκαπενταύγουστο.
![](https://sierafm.gr/wp-content/uploads/2022/08/FB_IMG_1659543777033-755x1024.jpg)
Μπορείς να κάνεις μία κίνηση όπως ο Χάρης και να την δουν τα παιδιά σου ή να πετάξεις τα σκουπίδια έξω από το παράθυρο του αυτοκινήτου σου. ..και να την δουν τα παιδιά σου. ( Γράφει ο Χρήστος Κουφογιάννης)
Βρωμιές και πεταμένα σκουπίδια σε αθλητικούς χώρους στην περιοχή Γκαγκαράτσους ( Γράφει ο Μιχάλης)
![](https://sierafm.gr/wp-content/uploads/2022/08/received_784504613003051-1024x768.jpeg)
Ο καθένας διαλέγει το δρόμο που θα ακολουθήσει… ΕΣΕΙΣ?