– Εδέσματα και μουσική στο φουαγιέ του Κέντρου Πολιτισμού (Βίντεο+Φωτογραφίες)
Πλήθος κόσμου βρέθηκε το βράδυ της Τετάρτης 21 Σεπτεμβρίου στο φουαγιέ του Κέντρου Πολιτισμού Γρεβενών, συμμετέχοντας στην εκδήλωση «Ποντιακή κουζίνα μετά μουσικής», η οποία υλοποιήθηκε στο πλαίσιο της Ευρωπαϊκής Εβδομάδας Κινητικότητας 2022 του Δήμου Γρεβενών.
![](https://sierafm.gr/wp-content/uploads/2022/09/P1449246_copy_800x451.jpg)
Κατά τη διάρκεια της όμορφης αυτής βραδιάς, οι παρευρισκόμενοι απόλαυσαν από κοντά τη γευστικότατη ποντιακή κουζίνα που με αγάπη και μεράκι ετοίμασε εθελοντικά ο δραστήριος Σύλλογος Γυναικών Ελευθέρου και με την αίθουσα να γεμίζει με μελωδικά ακούσματα του Πόντου από τους Γρεβενιώτες καλλιτέχνεςΆκη Σιαμίδη, Κώστα Μπαρμπαρούση και Χριστίνα Καλαϊτζίδου.